5 marca
godz. 16.00
Scena w Malarni


Od lat wiadomo, że najtrudniejszą walką w życiu mężczyzny jest walka o serce ukochanej kobiety. Jednak nawet ta blednie przy sporze o… Wołowe Łączki.

Szkoła Aktorska Teatru Śląskiego oraz Wydział Radia i Telewizji mają zaszczyt zaprosić na finał projektu „Oświadczyny – premiera w tydzień”.


Siedmiu studentów i studentek reżyserii z katowickiej Filmówki wraz z wybranymi parami młodych aktorów ze Szkoły Aktorskiej mają zaledwie tydzień na stworzenie autorskiej inscenizacji słynnej 1-aktówki Antoniego Czechowa. Jak połączą to w spójną całość? Czy odkryją w tym słynnym już tekście nowe możliwości interpretacyjne? Czy Czechow ma szanse zabrzmieć we współczesnych realiach?


Projekt ma na celu rozpoczęcie współpracy między śląskimi uczelniami artystycznymi. Młodym reżyserom ma w praktyce przybliżyć zagadnienie reżyserii teatralnej – tak przecież odmiennej od reżyserii filmowej, której zwykli na co dzień się uczyć. Dla studentów Szkoły Aktorskiej jest to również ciekawe doświadczenie, ponieważ będąc aktorami nie-filmowymi wpadają w ręce twórców nie-teatralnych. Przedstawienie będzie zaskakującą mieszanką, którą na pewno warto zobaczyć!


Jesteśmy przekonani, że spektakl „Oświadczyny” zapoczątkuje wieloletnią współpracę między młodymi, zdolnymi - i już wkrótce zawodowymi - artystami Śląska.


WSTĘP WOLNY

Reżyseria:

Wojciech Klimala, Ewa Lang, Anna Urbańczyk, Nawojka Wierzbowska, Iwo Kondefer, Piotr Nalazek, Jakub Radej


Obsada:

Agnieszka Gorzkiewicz, Emilia Adamus, Aleksandra Gosławska, Gabriela Kosowska, Justyna Pachla, Wiktoria Lisicka, Paulina Pietrek, Michał Woźniak, Łukasz Guzy, Krzysztof Ciemierz, Bartosz Surówka, Karol Gaj, Wojtek Wójcik, Piotr Adamczyk, Piotr Kumor, Marta Bartczak, Dj Radla


Kierownik produkcji:

Maja Krężel, Anna Gamrot

Pomysłodawca/opieka artystyczna:

dr Beata Dzianowicz