25 września 2018 r. członkowie Koła Naukowego Młodych Aktorów przy Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego dwukrotnie zachwycili publiczność spektaklem "Sceny z Solnessa".
Pokaz był zwieńczeniem ich rocznych działań podczas weekendowych warsztatów teatralnych prowadzonych przez wielu wybitnych pedagogów.


A byli wśród nich aktorzy Teatru Śląskiego – Bartłomiej Błaszczyński, Dariusz Chojnacki, Michał Piotrowski, Marek Rachoń – oraz zaproszeni goście, pedagodzy i twórcy teatru niezależnego na Śląsku – Nina Wolska, Kamila Baryła, Kornel Sadowski oraz Maciej Dziaczko.

Zajęcia w ramach Koła Naukowego Młodych Aktorów odbywają się przez cały rok w każdą sobotę i niedzielę. Grupa młodych ludzi, uczniów szkół średnich i studentów, uczestniczy w zajęciach m.in. z podstaw gry aktorskiej, interpretacji wiersza i prozy, wymowy, rytmiki, tańca i śpiewu oraz pracuje nad scenariuszem spektaklu, monologami, scenami zbiorowymi i ruchem scenicznym. Efekty rocznej pracy prezentuje podczas pokazu finałowego prezentowanego we wrześniu na scenie Teatru Śląskiego.

Za nami trzecia edycja, a więc i trzeci spektakl teatralny, który przygotowany został wraz z młodzieżą przez Macieja Dziaczko na podstawie dzieła „Budowniczy Solness” Henryka Ibsena.

 

Gratulujemy sukcesu i z niecierpliwością wyczekujemy przyszłorocznego spektaklu! Nabór do 4 edycji trwa do końca października 2018r.