3 listopada 2018 odbyła się oficjalna inauguracja roku 2018/2019. Na Scenę w Malarni zostali wywołani wszyscy studenci pierwszego roku, aby odebrać indeks i... pokazać się publiczności Teatru Śląskiego! To wszystko zwieńczone zostało pokazem spektaklu dyplomowego tegorocznych absolwentów pt. "Młynarski. Chory na muzykę".


Sobotnim wieczorem oficjalnie powitaliśmy studentów I roku w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego. Dyrektor Szkoły wręczył studentom indeksy i przedstawił ich publiczności, zapowiadając, że jeszcze nieraz o tych młodych i zdolnych ludziach usłyszą, a przede wszystkim zobaczą… i to na pewno niejednokrotnie na scenach Teatru Śląskiego! Studentom zaś życzył samych sukcesów teatralnych, mając nadzieję, że wezmą przykład z tegorocznych absolwentów. Na szczęście mieli okazję, by się im uważnie przyjrzeć, bo zwieńczeniem wydarzenia był właśnie pokaz ich spektaklu dyplomowego „Młynarski. Chory na muzykę”.

W ten oto symboliczny sposób Szkoła Aktorska połączyła „pokolenia” studentów, jednych witając, innych zaś żegnając, gdyż już dnia następnego (t.j. 4 listopada) mieliśmy okazję zobaczyć ostatni pokaz „Młynarskiego” w roku 2018.

Czy zobaczymy go jeszcze w 2019? Wypatrujcie informacji na naszym fanpage’u na Facebooku.