Nasi studenci biorą udział w cyklu audycji historyczno- edukacyjnych "Nieśmiertelni - historia oddziałów Bartka". Można ich usłyszeć jeszcze przez siedem kolejnych sobót na antenie Radia Katowice o 11.15.


W przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – 10 listopada na antenie Radia Katowice wystartował cykl audycji historyczno- edukacyjnych „Nieśmiertelni – historia oddziałów Bartka”. To aż osiem odcinków prezentujących historię życia i działalności Henryka Flamego. To także historia podkomendnych „Bartka”, rozmowy ze świadkami historii oraz „zwiedzanie” miejsc związanych ze zgrupowaniem.

W audycjach wykorzystane zostaną dokumenty, wspomnienia, fragmenty rozkazów, które interpretują studenci naszej Szkoły. W trzech pierwszych odcinkach głosu użyczyli Nicoletta Dragon i Wojciech Pęksa.

Jeden odcinek już za nami, ale jeśli komuś nie udało się posłuchać, to nic straconego, bo wszystkie odcinki cyklu po premierze radiowej będą dostępne także na stronie www.radio.katowice.pl.

Zachęcamy!