17 marca odbyło się pożegnanie z tytułem "Młynarski. Chory na muzykę". Ubiegłoroczny spektakl dyplomowy przez cały rok cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony widzów i przyciągał na Scenę w Malarni rzesze fanów.


Spektakl dyplomowy zrealizowany w 2018 roku był hołdem złożonym wobec jednego z największych polskich tekściarzy. Piosenki Wojciecha Młynarskiego stanowiły tło dla opowieści o jego życiu, artystycznej kreacji, sięganiu po marzenia, ale i o zmaganiach z chorobą. Talenty młodych aktorów zaprezentowane za pomocą barwnych kreacji aktorskich, niebanalna reżyseria i choreografia, a także dopełniająca profesjonalnego całokształtu scenografia i muzyka wykonywana na żywo – to właśnie jedne z wielu czynników, które przesądziły o sukcesie spektaklu „Młynarski. Chory na muzykę”. Po miesiącach zabawy, wzruszeń i trudu absolwenci, reżyser spektaklu Marek Rachoń, scenarzystka Katarzyna Błaszczyńska oraz pozostali realizatorzy i wszyscy widzowie pożegnali „Młynarskiego”.

Pocieszająca wiadomość jest taka, że naszych uzdolnionych absolwentów z pewnością zobaczycie na deskach niejednego teatru. Tego właśnie im życzymy!