Studentki drugiego roku podbiły serca jury i publiczności festiwalu teatralnego PidiFEST 2019!

NAGRODA ZA NAJLEPSZĄ INSCENIZACJĘ
NAGRODA PUBLICZNOŚCI
są nasze!!!


PidiFEST to międzynarodowy festiwal studencki w Pradze. W tegorocznej – już 8 – edycji tego festiwalu organizowanego przez studentów i pedagogów czeskiej szkoły aktorskiej udział wzięli studenci szkół aktorskich m.in. z Armenii, Węgier i Słowacji. Reprezentację Polski po raz kolejny stanowiła Szkoła Aktorska Teatru Śląskiego.

Nasze studentki drugiego roku w składzie: Karolina Cieślar, Nicoletta Dragon, Justyna Dubiel, Magda Dymsza, Wiktoria Łucja Łuczak, Agata Nawrat, Kalina Piesik, Cecylia Wadas, Kamila Żymła zaprezentowały spektakl „Słabi. Ilustrowany banał teatralny” Magdaleny Drab. Przedstawienie przygotowane było w ramach przedmiotu Sceny współczesne pod opieką artystyczną i pedagogiczną Aliny Chechelskiej, a następnie zostało zaprezentowane podczas kwietniowego Dnia Otwartego Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego dla przyszłych kandydatów oraz wszystkich chętnych. Po pozytywnym przyjęciu spektaklu przez okolicznych widzów przyszedł czas, aby wypłynąć na szersze wody! I tym oto sposobem studentki znalazły się w Pradze, po to, aby powrócić z podwójną nagrodą. A gdy nasi studenci zachwycają i jury festiwalu, i jego publiczność, radość i duma jest jeszcze większa.

To już trzeci rok z rzędu nasi studenci podbijają festiwal PidiFEST, zdobywając główne nagrody. Cieszymy się ich sukcesami i mamy nadzieję na zwycięstwa w kolejnych latach.